logo دریافت اپلیکیشن بست موویز
ورود عضویت
شمال از شمال غربی

دانلود فیلم شمال از شمال غربی North by Northwest

، ،
Approved
136 دقیقه
دارای زیرنویس فارسی
بازیگران : ، ،
کارگردان :

داستان فیلم

یک مدیر تبلیغاتی در شهر نیویورک پس از اینکه توسط گروهی از جاسوسان خارجی با یک مامور دولتی اشتباه گرفته می شود، فرار می کند و عاشق زنی می شود که به وفاداری او شک می کند.

حجم مصرفی شما بصورت عادی محاسبه می‌شود.

North by Northwest

نام فارسی : شمال از شمال غربی

کارگردان : آلفرد هیچکاک

بازیگران اصلی : کری گرانت، اوا ماری و جیمز میسون

ژانر :  ماجرایی، دلهره آور

محصول :  آمریکا

سال : 1959

زمان :  136  دقیقه

درجه سنی : 14+

امتیاز :  8.3/10 (جزو 250 فیلم برتر imdb)

North by Northwest ، راجر تورنهیل مردیست خوشتیپ و تحصیل کرده که در کار تبلیغات فعالیت دارد، ناخوداگاه خود را وسط ماجرای جاسوسی میبیند. او که حالا بجای یک جاسوس بین المللی اشتباه گرفته شده است، ناگهان زندگی آرامش دگرگون میشود و …

درباره فیلم North by Northwest:

ارنست لمن، نوشتن فیلمنامهٔ این فیلم را عهده‌دار بود و بازیگرانی چون کری گرانت، اوا ماری و جیمز میسون در آن نقش‌آفرینی کردند.

این فیلم چهل‌وششمین اثر هیچکاک است و عنوان نامزدی ۳ جایزه در سی‌ودومین مراسم اسکار. از جمله نامزدی جایزهٔ اسکار بهترین فیلم‌نامهٔ اصلی برای ارنست لمن را در پی داشت.

موسیقی این فیلم همانند بسیاری از آثار دیگر هیچکاک، برعهدهٔ برنارد هرمن بود. و تیتراژ ابتدای آن را نیز سال بس طراحی کرده‌است.

داستان فیلم North by Northwest حکایت تودرتو و پرتعلیق از مردی است که ناخودآگاه خود را درگیر ماجرایی جاسوسی و اتهاماتی که به وی وارد آمده می‌بیند و زنی که در این میان قصد کمک به او را دارد.

انتخاب عنوانِ فیلم تا مدت‌ها مورد بحث بود. برخی می‌گفتند علاوه بر محلی که نقطهٔ اوج داستان در آن‌جا اتفاق می‌افتد، اشاره‌ای نیز به قطعه‌ای از نمایش‌نامهٔ هملت اثر ویلیام شکسپیر دارد: به هنگام وزش باد جنوبی، خوب و بد را از هم بازمی‌شناسم، جنون من تنها در هنگامیست که باد از شمال – شمال غربی می‌وزد.

اما حقیقت آن است که نورث‌وست (Northwest) نام یک شرکت هواپیمایی مشهور در آمریکاست و در صحنهٔ فرودگاه، «کری گرانت» (راجر تورنیل) با هواپیمای آن شرکت، به طرف شمال آمریکا می‌رود و در نمایی کوتاه، نام این شرکت هواپیمایی را بر محل ورود به دفتر آن می‌بینیم. از طرفی آلفرد هیچکاک در مصاحبه‌ای با پیتر بوگدانوویچ در سال ۱۹۶۳، اشاره کرد که تمام فیلم بر روی عنوان آن متمرکز است، اما چیزی به نام «شمال از شمال‌غربی» روی قطب‌نماها وجود ندارد و طبعاً چنین برداشتی غلط است.

 

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *