logo دریافت اپلیکیشن بست موویز
ورود عضویت

دسته: فیلم های کره ای

korean-films، در کشور کره صنعت فیلم و تلویزیون از مدت‌ها پیش تحت تأثیر جامعه، سیاست و مقررات دولت کره بوده است.

بسیاری از وقایع غم‌انگیزی که برای این کشور رخ داد مانند استعمار ژاپن و جنگ کره در پیشرفت صنعت فیلم کره اختلال ایجاد کرد.

موج صنعتی شدن سینمای کره با آزادسازی تولید و باز شدن بازار فیلم در سال 1995 آغاز شد. و توزیع‌کنندگان داخلی شروع به توزیع مستقیم در سراسر کشور کردند. این اتفاق زمانی رخ داد که شرکت‌های بزرگ کسب‌و‌کار مانند سامسونگ، شروع به ورود به صنعت فیلم کردند.  موفقیت فیلم های کره‌ای، پس از سال 2000 بعد از لغو سانسور و انتقال به رقابت آزاد در بازار، افزایش یافت.

امروزه، سهم سینمای کره در گیشه بیش از 50 درصد از کل فیلم‌ها است. و صادرات به بازارهای خارج از کشور به طور چشمگیری در حال افزایش است.

korean-films، سینمای کره جنوبی نمونه بارزی از موفقیت یک سینمای معاصر غیر غربی است.

تعداد زیاد فیلمسازان و همچنین تعداد زیاد فیلم‌های داخلی تولید شده در کره جنوبی. این کشور را به یکی از بازارهای مهم فیلم در جهان تبدیل کرده است. صنعت فیلم کره در دهه‌های 50 و 60 میلادی، دوران طلایی داشته است و سپس از این دوران طلایی خود فاصله میگیرد تا نهایتا در سال 2001. صنعت فیلم کره جنوبی بازار داخلی خود را از هالیوود پس می­گیرد. امروزه فیلم‌های با کیفیت کره جنوبی هر روزه وارد بازارهای جهانی فیلم می‌شوند. و با مخاطبان بین المللی در سینماها و تئاترهای هنری و در جشنواره‌های بین المللی بزرگ فیلم، ارتباط برقرار می‌کنند.

6.9 /10
قانون شکنان: مجازات
6.1 /10
توطئه
6 /10
گناه
5.8 /10
ماسک آهنی
6.2 /10
کارخانه ترول
7.5 /10
سلام شبح
6.0 /10
مردان پیشگام
7.7 /10
شروع دوباره عشق
7.4 /10
فراموش شده
6.3 /10
fa_IRفارسی
console.log("Hello world");