logo دریافت اپلیکیشن بست موویز
ورود عضویت
پدرخوانده قسمت سوم

نقد قسمت سوم فیلم پدرخوانده The Godfather: Part III 1990

بازیگران :
کارگردان :
حجم مصرفی شما بصورت عادی محاسبه می‌شود.

نام فیلم : The Godfather: Part III

نام فارسی : پدرخوانده : قسمت سوم

کارگردان : فرانسیس فورد کاپولا

بازیگران اصلی : آل پاچینو، دایان کیتون، اندی گارسیا

ژانر : جنایی، درام

محصول : آمریکا

سال : 1990

زمان :   162 دقیقه

درجه سنی : 17+

امتیاز :  7.6/10 imdb

نقد فیلم The Godfather: Part III :

این به سادگی خیلی خوب کار نمی کند:
به عنوان یک فرد خوشبین، می خواستم از اولین باری که فیلم پدرخوانده قسمت سوم را دیدم، لذت ببرم – این کار آسانی بود، زیرا یک قطعه فیلم شایسته، به طور کلی با سرعت خوب، بازی، منسجم است، چرا که آل پاچینو در آن است.

کاپولا این را ساخته است.

فیلم از A تا Z و به اصطلاح خود فیلم هیچ نقص غیرقابل توجیهی ندارد. (حتی، ممکن است اضافه کنم، سوفیا کاپولا بدنام نیست؛ او بد است، اما عملکرد او توسط شخصیتی که او بازی می کند، که همچنین ضعیف است، سود می برد).

بنابراین برای مدت طولانی من یکی از آن بچه‌هایی بودم که می‌گفتند “هی، قسمت سوم پدرخوانده آنقدرها هم که همه می‌گویند بد نیست.

مطمئناً به خوبی دو فیلم اول نیست، اما فیلم‌های زیادی هم نیستند!” بعدها در زندگی، احتمالاً با استانداردهای بالاتر و حس بهتری از انتقاد، شروع به شک کردم که می‌تواند برعکس باشد .

قسمت سوم واقعاً به آن خوبی که به یاد می‌آورم نبود – و بعد از دیدن هر سه فیلم تقریباً در گذشته. برای حمایت، باید صادق باشم (رویکردی که فکر می‌کنم به مدافعان مشتاق‌تر این فیلم آسیبی نمی‌زند) و نتیجه بگیرم که پدرخوانده قسمت سوم، علی‌رغم ویژگی‌های خاصی، به سادگی کار نمی‌کند.

(به دلیل محدودیت کلمه، متن حذف شده است؛ در مورد اینکه کاپولا چگونه فیلم را برای پول ساخته است، و اینکه در واقع درک فیلم را کمی آسان‌تر می‌کند)

من فکر می کنم که فیلم واقعاً، در کل، شاید «بد» نباشد، قطعاً وحشتناک نیست، اما قطعاً یک شکست است.

طرح داستان توسعه نیافته و جذاب نیست – مایکل کورلئونه از گناه رنج می برد. بی دلیل نیست که بگوییم او این کار را در پایان قسمت دوم انجام داد.

جستجوی رستگاری او را به کجا می برد؟ آیا واقعاً “آنها” او را دوباره می کشانند؟ آیا شخصیت او واقعاً چیز به یاد ماندنی انجام می دهد یا می گوید؟ یکی دوبار.

اما فیلمنامه واقعاً یک جلسه پرکننده طولانی است. و در حالی که به نظر می رسد همه به طور خودکار پاچینو را ستایش می کنند، زیرا، خوب، او پاچینو است، من فکر نمی کنم بازی او در این فیلم به ویژه خوب باشد، حداقل نه به دلیل شایستگی هایش. او یک بازیگر فوق‌العاده است، و این به اندازه بازی‌های دیگری است که او ساخته است، اما وقتی در نظر بگیرید که پاچینو چقدر می‌تواند واقعاً همه‌کاره باشد (قسمت دوم پدرخوانده را با Scarface، با Serpico، Devil’s Advocate مقایسه کنید).

او دقیقاً در آنجاست. شخصیت ناامیدی است که مایکل کورلئونه سالخورده به … خوب، آل پاچینو تبدیل شده است. بدیهی است که شخصیت همان مرد سابق نیست، اما من هرگز واقعاً باور نکردم که در حال تماشای مایکل کورلئونه هستم. او خیلی شبیه آل پاچینو به نظر می رسید و عمل می کرد.

ناگفته نماند که اندی گارسیا چیزی بیش از اندی گارسیا، جو پانتانگلیو، الی والاک، تالیا شایر در یک بازی عجیب افتضاح نیست. و البته سوفیا کاپولا. او مشکل اساسی نیست، اما در نهایت او مسئول بسیاری از اشتباهات است.

تنها کسی که هنوز نقش اول را دارد، دایان کیتون در نقش کی است – واقعاً یک قهرمان گمنام در این فیلم‌ها، و برای من یکی از دلایل اصلی کار درام – و بهترین صحنه‌های فیلم همان صحنه‌ای بود که او با پاچینو به اشتراک گذاشت. چرا؟ چون آن موقع احساس می کردم که دارم حتی فیلم پدرخوانده را تماشا می کنم.

بسیاری از چیزهای دیگر به سادگی کار نمی کند.

در حالی که فیلم‌های اصلی ظریف و مبهم بودند، قسمت سوم داستان را با ضربات ملودراماتیکی که الهام‌گرفته و واضح هستند فیلتر می‌کند. پسر مایکل با بازی فرانک دامبروزیو، به نظر برگرفته از روزهای زندگی ما و بسیاری از سوالاتی است که از خود می‌پرسیم – او از دوران کودکی‌اش چه خاطره‌ای دارد؟ احساس هر یک از شخصیت ها در مورد ازدواج مایکل در سیسیل چیست؟ آیا تام هاگن هرگز به لاس وگاس نقل مکان کرد؟ و غیره – کاملاً کنار جاده رها شده اند، گویی کاپولا واقعاً علاقه ای به گفتن این داستان ندارد. در عوض یادآورهای تقریباً توهین آمیزی برای تماشاگران وجود دارد که دو فیلم دیگر هنوز وجود دارند (مثل صحنه بیهوده ای که مایکل نقاشی آنتونی را در زمانی که نه ساله یا بیشتر داشت روی بالش گذاشته است؛ “این را به یاد دارم” او لبخند می زند، اگرچه من مطمئن نیستم که این را به این صورت بفهمیم که «همچنین به یاد دارم که همان شب به اتاق خواب حمله کردند»؛ یک بار دیگر، به نظر می رسد کاپولا به سادگی داستان خود را فراموش کرده است).

(منبع imdb)

برای دانلود قسمت سوم فیلم کلیک کنید

2 دیدگاه

  1. سامان میگه

    فیلم SERPICO ۱۹۷۳ کیفیت 720P SOFTSUB بزارید

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *